Dokumentárny film 2018-11-13T13:56:47+00:00

Pripravujeme dokumentárny film.
Zapojte sa!

„Boli mladí, šťastní manželia. Po druhom tehotenstve ONA upadla do popôrodnej depresie. Vzdialila sa mu. ON sa teda v práci zblížil s kolegyňou
a začal s ňou vzťah. Mal svoje tajomstvo. ONA sa cítila doma opustená, a preto ju často navštevoval ich spoločný priateľ. Mala svoje tajomstvo.

Obe tajomstvá ale praskli, keď ostala tretíkrát tehotná. Nie so svojím manželom. S ich priateľom.

Rozvod?

Nie. Lebo obaja urobili niečo, čo ich stálo mnoho námahy. Ukončili svoje mimomanželské vzťahy. Poprosili sa navzájom o odpustenie. ON tretie dieťa vychoval s otcovskou láskou. Toto dieťa je dnes už dospelý človek, šťastný
a naďalej milovaný. Jeho rodičia nielenže sú stále spolu, ale dokonca sa venujú manželskému poradenstvu. Chodia za nimi páry, ktoré sa obávajú, že ich vzťah je na konci.“

Nebola by škoda, ak by tento príbeh a aj mnohé iné ostali nevypovedané? Nebolo by dobré, aby boli inšpiráciou pre mládež, ktorá sa na manželstvo ešte len chystá, alebo pre ľudí, ktorí už žijú v manželstve?

Práve preto pripravujeme dokumentárny film o živote v manželstve. Bude sa volať „Manželstvá z tlakového hrnca“. Film bude kolekciou krátkych výpovedí jednotlivcov (cca 7.min na osobu).

Preto hľadáme odvážnych ľudí, ktorí by mali odvahu verejne zdieľať svoj príbeh odpustenia vo svojom manželskom živote. Si to ty? Alebo poznáš niekoho s inšpiratívnym príbehom? Prosím, napíš nám, daj o sebe vedieť. Určite máš mnohé otázky, radi ti odpovieme.

Nápad na tento film vzišiel z výsledkov verejného anonymného dotazníka, ktorý sme dali do obehu manželom a exmanželom. Dotazník sa jedincov pýta na ich skúsenosti zo života v manželstve. Doteraz odpovedalo 200 ľudí, ktorí buď žijú, alebo žili v manželstve. Jedna z najzaujímavejších štatistík je, že napriek tomu, že zhruba polovica párov si prešla ťažkou manželskou krízou (ktorou sa myslí hlboké narušenie dôvery a intimity), 80% z nich dnes hodnotí krízu pozitívne, pretože sa nielen z nej pár dokázal poučiť, ale samotné prekonanie ich ešte väčšmi zblížilo. Práve tejto skutočnosti chceme venovať náš dokument.