Dokumentárny film 2019-12-04T09:03:41+01:00

Pripravujeme
dokumentárny film
‚Manželstvá z tlakového hrnca‘.

Doposiaľ sme vyzbierali:

50 %

Tento film je financovaný len vďaka darom od verejnosti.
Na produkciu potrebujeme 9800 eur, doposiaľ sme vyzbierali 50%.

Podporiť nás môžete TU.

„Boli mladí, šťastní manželia. Po druhom tehotenstve ONA upadla do popôrodnej depresie. Vzdialila sa mu. ON sa teda zblížil s inou ženou
a začal s ňou vzťah. Mal svoje tajomstvo. ONA sa cítila doma opustená, a preto ju často navštevoval ich spoločný priateľ. Mala svoje tajomstvo.

Obe tajomstvá ale praskli, keď ostala tretíkrát tehotná. Nie so svojím manželom. S ich priateľom.

Rozvod?

Nie. Lebo obaja urobili niečo, čo ich stálo mnoho námahy. Ukončili svoje mimomanželské vzťahy. Poprosili sa navzájom o odpustenie. ON tretie dieťa vychoval s otcovskou láskou. Toto dieťa je dnes už dospelý človek, šťastný a naďalej milovaný. Jeho rodičia nielenže sú stále spolu, ale dokonca sa venujú manželskému poradenstvu. Chodia za nimi páry, ktoré sa obávajú, že ich vzťah je na konci.“

Nebola by škoda, ak by tento príbeh a aj mnohé iné ostali nevypovedané? Nebolo by dobré, aby sa stali inšpiráciou pre mládež, ktorá sa na manželstvo ešte len chystá, alebo pre ľudí, ktorí už žijú v manželstve?

Práve preto pripravujeme tento dokumentárny film o živote v manželstve.

0 príbehov už máme

Doteraz sme nahrali 14 príbehov a ich témy sú nevera, pornografia, odcudzenie, depresia, nemanželské dieťa…
Radi by sme ale zachytili ešte širšiu škálu, a preto hľadáme odvážnych ľudí, ktorí by chceli verejne zdieľať svoj príbeh odpustenia vo svojom manželskom živote.
Obzvlášť nás zaujíma kríza spôsobená závislosťou.

Si to ty?
Alebo poznáš niekoho s inšpiratívnym príbehom?
Prosím, napíš nám, daj o sebe vedieť. Určite máš mnohé otázky, radi ti odpovieme.

Nápad na tento film vzišiel z výsledkov verejného anonymného dotazníka, ktorý sme dali do obehu manželom a exmanželom. Dotazník sa respondentov pýta na ich skúsenosti zo života v manželstve. Doteraz odpovedalo 200 ľudí, ktorí buď žijú, alebo žili v manželstve.

Jedna z najzaujímavejších štatistík je, že napriek tomu, že zhruba polovica párov si prešla ťažkou manželskou krízou (myslí sa hlboké narušenie vzájomnej dôvery a intimity), 80% z nich dnes hodnotí krízu pozitívne. Pretože sa nielen z nej pár dokázal poučiť, ale samotné prekonanie krízy ich ešte väčšmi zblížilo. Práve tejto skutočnosti chceme venovať náš dokument.