Podporte nás 2018-11-22T14:44:04+00:00

Zapojte sa, alebo nás podporte

Zapojte sa do dokumentárneho filmu.

„Boli mladí, šťastní manželia. Po druhom tehotenstve ONA upadla do popôrodnej depresie. Vzdialila sa mu. ON sa teda v práci zblížil s kolegyňou
a začal s ňou vzťah. Mal svoje tajomstvo. ONA sa cítila doma opustená, a preto ju často navštevoval ich spoločný priateľ. Mala svoje tajomstvo.

Obe tajomstvá ale praskli, keď ostala tretí krát tehotná. Nie so svojím manželom. S ich priateľom.

Rozvod?

Nie. Lebo obaja urobili niečo, čo ich stálo mnoho námahy. Ukončili svoje mimomanželské vzťahy. Poprosili sa navzájom o odpustenie. ON tretie dieťa vychoval s otcovskou láskou. Toto dieťa je dnes už dospelý človek, šťastný
a naďalej milovaný. Jeho rodičia  sú stále spolu a dokonca sa venujú manželskému poradenstvu. Chodia za nimi páry, ktoré sa obávajú, že ich vzťah je na konci.“

Nebola by škoda, ak by tento príbeh (a aj mnohé iné) ostali nevypovedané? Nebolo by dobré, aby boli inšpiráciou pre mládež, ktorá sa na manželstvo ešte len chystá, alebo pre ľudí, ktorí už žijú v manželstve?

Práve preto pripravujeme dokumentárny film o živote v manželstve. Bude sa volať „Manželstvá z tlakového hrnca“. Film bude kolekciou  krátkych výpovedí jednotlivcov (cca 7 minút na osobu).

Preto hľadáme odvážnych ľudí, ktorí by mali odvahu verejne zdieľať svoj príbeh odpustenia vo svojom manželskom živote. Si to ty? Alebo poznáš niekoho s inšpiratívnym príbehom? Prosím, napíš nám, daj o sebe vedieť. Určite máš mnohé otázky, radi ti odpovieme.

Nápad na tento film vzišiel z výsledkov verejného anonymného dotazníka, ktorý sme dali do obehu manželom a exmanželom. Dotazník sa pýta na ich skúsenosti zo života v manželstve. Doteraz odpovedalo 200 ľudí, ktorí buď žijú, alebo žili v manželstve. Jedna z najzaujímavejších štatistík je, že napriek tomu, že zhruba polovica párov si prešla ťažkou manželskou krízou (ktorou sa myslí hlboké narušenie dôvery a intimity), 80% z nich dnes hodnotí krízu pozitívne, pretože sa pár z nej dokázal nielen poučiť, ale samotné prekonanie ich ešte väčšmi zblížilo. Práve tejto skutočnosti chceme venovať náš dokument.

Podporte finančne nášu prácu
a dokumentárny film.

Ak sa necítiš na to, aby si vo filme účinkoval, môžeš jeho produkciu podporiť finančne.

Ak sa vám páči naša práca, prosím, pomôžte nám rásť.

Produkcia každého filmu stojí nielen mnoho energie, ale aj mnoho financií. Tvoje príspevky použijeme na produkciu filmu a následne na jeho distribúciu. Film bude premietaný stredoškolským študentom počas debát o manželstve, bude tiež dostupný pre snúbencov počas predmanželských príprav. Film bude voľne šíriteľný. Jeho hlavným distribútorom bude Fórum života.

Tlakový hrniec nečerpá financie zo štátu a veľkých grantov. Je to nezávislý projekt a funguje najmä vďaka finančným darom jednotlivcov.

Chcem podporiť vznik tohoto filmu