1. Čo pôsobí na vzťah toxicky?

Hovorí o závislostiach, charakterových vlastnostiach a o zlých návykoch.

2. Čo odporúčate manželom pre zdravie ich vzťahu (obzvlášť keď sú v rodine malé deti)?

Valkovič uvádza sadu jednoduchých opatrení na bežný týždeň pre akékoľvek manželstvo. Vysvetľuje prečo sa treba hádať a ako to robiť konštruktívne. Ako prejsť od nedodržiavania k dodržiavaniu spoločných dohôd a o dôležitosti prijímania ponúk.

3. Čo je intimita pre muža a čo pre ženu?
Rozpráva o zraniteľnosti, spojení a sexe. Ponúka rady ako sa rozprávať, aby nastalo porozumenie. O tom, či je vo vzťahu nevyhnutné hovoriť si všetko.

4. Načo nám je manželstvo, má pridanú hodnotu oproti spolužitiu?
Valkovič uvádza rozdiely v problémoch a pri ich riešení u manželov a nezosobášených partnerov, ako sa zmenil pohľad na manželstvo za posledné roky. Hovorí o záväzkoch, akú má svadba spoločenskú hodnotu.

5. Podľa čoho si vybrať toho správneho životného partnera?
Približuje či stačí na manželstvo romantická láska? Koľko spolu chodiť a čo si všímať? Pri čom spozornieť a do čoho sa nepúšťať.

6. Dá, alebo má sa odpustiť všetko?
Ivan Valkovič hovorí o nevere a ako sa s ňou vysporiadať. Koľko nevier ľudia dokážu v priemere odpustiť. Radí 5 krokov účinného ospravedlnenia, ktoré podporuje odpustenie.

7. Čo si myslíte o predmanželskej sexuálnej abstinencii?
Valkovič o tom, čo priniesla sexuálna revolúcia. Či si treba partnera pred manželstvom sexuálne „vyskúšať“ a či pri výbere partnera pomáha spolužitie na skúšku.

8. Ako obnoviť naštrbenú/zničenú dôveru?
Manželský poradca odporúča, čo robiť a nerobiť pri obnovovaní naštrbenej dôvery a spomína koľko zvyčajne trvá jej obnovenie po nevere.
V rámci týchto otázok Ivan Valkovič rozpráva veľa o nevere, ako to pôsobí na vzťah a aké kroky sú potrebné k tomu, aby sa vzťah dokázal uzdraviť.