Čo sa dozviete v rozhovore?

1. Čo pôsobí na vzťah toxicky?

Vyhýbanie je najlepšia cesta k úzkosti a porovnávanie najlepšia cesta k depresii. Vysvetľuje prečo očakávania ako také sú mimoriadne toxické. Ako pracovať s vyhýbaním, porovnávaním a očakávaniami. Ako budovať sebaúctu a dosiahnuť spokojnosť.

2. Čo odporúčate manželom pre zdravie ich vzťahu (obzvlášť keď sú v rodine malé deti)?

V čom sú deti perfektné, ale prečo nemajú mať vo vzťahu ako najvyššiu prioritu. Či je dôležité mať čas pre seba a dať si vo vzťahu priestor. Ako dávkovať kritické poznámky, aby sme ich vedeli spracovať. O dôležitosti úprimnosti sám k sebe, ako neodsúvať a vedome pracovať s emóciami.

3. Čo je intimita pre muža a čo pre ženu?

Sú ženy emočné a muži fyzickí, alebo je to len mýtus? Je podstatné, či nám partner vonia?

4. Načo nám je manželstvo, má pridanú hodnotu oproti spolužitiu?

Či existuje absolútna hodnota manželstva alebo či sa to len vyvinulo časom. Čo hovorí výskum o tom, ako vieme dodržať rozhodnutia. Je pre vzťah potrebná podpora z okolia?

5. Podľa čoho si vybrať toho správneho životného partnera?

Múdrosti, čo si všímať na potencionálnom partnerovi a čo spolu robiť, aby sme sa lepšie spoznali. O batohoch, ktoré si nesieme, zo svojich rodín a prostredia, z ktorého vychádzame.

6. Dá, alebo má sa odpustiť všetko?

O zložitosti odpustenia.

7. Čo si myslíte o predmanželskej sexuálnej abstinencii?

O spoznávaní partnera. O sexe a jeho intenzite. Čo ak sex nebude taký, aký sme si ho predstavovali? O očakávaniach a predstavách.

8. Ako obnoviť naštrbenú/zničenú dôveru?

O komplikovanosti a krehkosti narušených vzťahov. Kedy sa dôvera obnovuje ľahšie a či má zmysel oceňovať hoci snahu o zmenu. Či funguje niečo objektívne alebo je to vecou osobného rozhodnutia.

9. Opakujú sa nejaké ťažkosti, s ktorými za vami ľudia prichádzajú?

O úzkostiach a depresiách, aké sú ich spúšťače a či ich liečiť liekmi alebo terapiami. Ako ľudia reagujú na stres. Stručný prekladový slovník emócií. O mladých vyhorených, ktorí chcú žiť dobre, no na niečo zabudli.

10. Bonus

Prečo bývajú ľudia pri učení sa nových zručností zdeptaní?